Darmowa dostawa od 60,00 zł

Guayusa z organicznym certyfikatem. Ekologiczne znaczy lepsze!

2020-09-01
Guayusa z organicznym certyfikatem. Ekologiczne znaczy lepsze!

Guayusa często określana jest mianem „siostry yerba mate”. To doskonały sposób na pobudzenie i poprawę koncentracji. Nasza Guayusa Pachamama to pierwsza na polskim rynku guayusa z organicznym certyfikatem – co to oznacza i dlaczego warto po nią sięgnąć? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu!

Guayusa – co to takiego?

Guayusa, której łacińska nazwa brzmi Ilex guayusa, to gatunek drzewa z rodziny ostrokrzewów – tej samej, do której należy Ilex paraguariensis, czyli ostrokrzew paragwajski. To z niego pozyskuje się liście i łodygi na yerba mate. To właśnie dlatego guayusę nazywa się siostrą yerba mate. Obie rośliny łączy zawartość kofeiny, jednak guayusa zawiera jej nawet więcej niż yerba! Jest także kilka wartych uwagi różnic. Napary z obydwu roślin mają właściwości pobudzające, jednak w przypadku guayusy działanie dotyczy bardziej poziomu umysłowego aniżeli fizycznego, tak jak ma to miejsce w przypadku yerba mate. Guayusa jest także delikatniejsza w smaku – gorycz nie jest tak wyczuwalna, przez co z pewnością przypadnie do gustu osobom o delikatniejszych kubkach smakowych.

Guayusa Pachamama – pierwsza ekologiczna guayusa na polskim rynku!

Guayusa wywodzi się z Ekwadoru, a nasza Guayusa Pachamama pochodzi z ekologicznej plantacji na terenie ekwadorskiej prowincji Napo, gdzie rośliny dorastają w półdzikim ekosystemie, który nie został skażony przez działalność człowieka. Panują tam naturalne warunki amazońskiego ekosystemu, co pozwala roślinom na prawidłowy rozwój; liście zbierane są w zgodzie z naturalnym cyklem wegetacyjnym. Do jej produkcji nie wykorzystuje się sztucznych środków ochrony roślin, a liście zbierane są ręcznie, co nie powoduje emisji spalin. Wszystkie te działania sprawiły, że produkty Pachamama zyskały certyfikat organiczny. Jesteśmy dumni z tego, że współpraca z naszym ekwadorskim partnerem zaowocowała wprowadzeniem na polski rynek pierwszej guayusy ekologicznej! Guayusa Pachamama gwarantuje mocne pobudzenie przy delikatnym smaku naparów.

guayusa yerba mate co to guayusa ilex guayusa

Guayusa Pachamama – dostępne rodzaje

Guayusa Pachamama w naszym sklepie dostępna jest w kilku opcjach. Podstawowa wersja to czysta guayusa, którą kupisz w opakowaniach zawierających 100, 250, 500 g i 1 kg. Guayusę można zaparzyć samą lub potraktować ją jako dodatek do yerba mate – łyżeczka znacznie złagodzi smak suszu i wzmocni jej właściwości pobudzające. Jeśli chcesz wypróbować smakową wersję guayusy, weź pod uwagę Guayusa Pachamama Lavanda z dodatkiem aromatycznej lawendy, która doskonale uzupełnia roślinny smak guayusy. Poszukiwaczom orzeźwienia polecamy pyszną, delikatnie kwaskowatą Guayusę Menta Limon z dodatkiem mięty i cytryny. To pyszne, delikatnie ziołowe połączenie sprzyja wyciszeniu!

Polecane

Guayusa Pachamama – 100g – z organicznym certyfikatem

Guayusa Pachamama – 100g – z organicznym certyfikatem

21,66 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 21,65 zł/1szt.Cena regularna 22,90 zł brutto/1szt.(216,60 zł / kg brutto)
Guayusa Pachamama Menta Limón – organiczna z miętą i cytryną – 250g

Guayusa Pachamama Menta Limón – organiczna z miętą i cytryną – 250g

58,41 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 54,52 zł/1szt.Cena regularna 59,90 zł brutto/1szt.(233,64 zł / kg brutto)
pixel