Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Guayusa na odchudzanie

2020-10-21
Guayusa na odchudzanie

Guayusę doceniono głównie ze względu na jej właściwości pobudzające, okazuje się jednak, że ma ona szereg innych zastosowań. Oprócz poprawy humoru i wzmocnienia odporności guayusa może być pomocna także podczas odchudzania. Jak to możliwe? Odpowiadamy!

Guayusa a odchudzanie – jak to działa?

Guayusa, czyli inaczej ostrokrzew gujański wywodzi się z Ekwadoru. Od setek lat przygotowywano z niego napary, a Indianie czerpali przede wszystkim z właściwości pobudzających, które miały służyć zwiększeniu koncentracji i stymulacji umysłu podczas polowań, czuwań czy też rytuałów. Mieli oni docenić guayusę również ze względu na uczucie sytości, które wywoływała. To czyni ją przydatną dla osób mających skłonność do podjania między posiłkami. Co więcej, guayusa może także regulować poziom cukru we krwi, dlatego przyda się osobom cierpiącym na tę dolegliwość. Jeśli chodzi o działanie odchudzające guayusy, ma ona właściwości podobne do yerba mate - zawarte w ostrokrzewach związki hamują działanie lipazy trzustkowej odpowiedzialnej za rozkład tłuszczów, tym samym zmniejszając ilość tłuszczu przyswajanego przez organizm.

Guayusa a odchudzanie – kofeina

Ważnym składnikiem odpowiedzialnym za odchudzające właściwości guayusy jest również kofeina. Choć o tej substancji najczęściej mówi się w kontekście pobudzenia, może mieć ona wpływ także na zmniejszenie masy ciała. Substancja ta jest bowiem naturalnym stymulantem, który znacznie wpływa na polepszenie przemiany materii. Przyspieszenie metabolizmu, z kolei, przekłada się na zwiększenie ilości spalonych kalorii. To spostrzeżenie przez wielu trenerów i sportowców wykorzystywane jest do zwiększenia efektywności treningów mających na celu redukcję masy ciała. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że odchudzające działanie kofeiny zawartej w guayusie jest raczej krótkotrwałe - oznacza to, że jego „zakres” wyznaczony zostaje przez wielkość przyjętej dawki. Nie można zapomnieć również o tym, że guayusa, kofeina w postaci suplementów czy też inne środki nie mogą zastąpić prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej - mogą być jedynie dodatkiem, który wzmocni efekty. Warto więc przestrzegać tych zasad i regularnie sięgać po ulubiony napar - na pewno szybko zauważysz efekty!

Polecane

Guayusa Pachamama – 100g – z organicznym certyfikatem

Guayusa Pachamama – 100g – z organicznym certyfikatem

Cena regularna: 22,90 zł brutto20,85 zł brutto
208,50 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama 500g - z organicznym certyfikatem

Guayusa Pachamama 500g - z organicznym certyfikatem

Cena regularna: 69,90 zł brutto63,07 zł brutto
126,14 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama Menta Limón – organiczna z miętą i cytryną – 250g

Guayusa Pachamama Menta Limón – organiczna z miętą i cytryną – 250g

Cena regularna: 59,90 zł brutto58,41 zł brutto
233,64 zł / kg brutto
pixel