Darmowa dostawa od 99,00 zł

Guayusa na koncentrację i bystrość umysłu. Nie zwlekaj i wypróbuj!

2020-10-13
Guayusa na koncentrację i bystrość umysłu. Nie zwlekaj i wypróbuj!

Napary z guayusy, choć wciąż pozostają nieco w cieniu yerba mate, od setek lat są szeroko wykorzystywane. Dlaczego Indianie docenili guayusę i jak może ona pomóc studentom? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Guayusa – kto był pierwszy?

Guayusa pochodzi z żyznych amazońskich lasów. Mówi się, że jako pierwsi docenili ją Indianie Kichwa, którzy wierzyli, że pozwala ona wejść w stan świadomego snu. Wykorzystywali ją szamani, sięgano po nią także w trakcie plemiennych rytuałów. Rdzenna ludność spożywała napary z guayusy także przed polowaniami, wartami oraz długimi wyprawami. Guayusa wciąż pozostaje nieco w cieniu yerba mate. Warto jednak wiedzieć, że ona również ma znakomite właściwości pomocne podczas nauki, pracy umysłowej czy innych sytuacji wymagających maksymalnego skupienia.

Guayusa – jak działa teanina?

Okazuje się, że dobroczynne działanie guayusy przypisuje się teaninie – to organiczny związek z grupy aminokwasów niebiałkowych. Substancja ta występuje m.in. w liściach herbaty. Jeśli chodzi o działanie, teanina ma znaczny wpływ na układ nerwowy. Ma ona działanie uspokajające. Substancja ta reguluje częstotliwość bicia serca, a tym samym zmniejsza uczucie stresu i niepokoju, sprzyjając stabilizacji nastroju. Guayusa cechuje się także wysoką zawartością witamin z grupy B, które dodatkowo regulują działanie układu nerwowego. Co więcej, zwiększa intensywność fal alfa w mózgu, co przekłada się na poprawę koncentracji, bystrości umysłu oraz zdolności do nauki. Co ciekawe, podczas gdy yerba mate dodaje energii głównie na poziomie fizycznym, guayusa pobudza raczej na poziomie psychicznym. Z tego powodu guayusa polecana jest głównie osobom, które pracują umysłowo lub się uczą. W ostatnim czasie rozpoczął się rok akademicki – kolejny rok intensywnej nauki i zarwanych nocy! Jeśli chcesz sobie pomóc, koniecznie wypróbuj produkty Guayusa Pachamama!


Guayusa wyostrza koncentrację i wspomaga pamięć.

Polecane

Guayusa Pachamama – 100g – z organicznym certyfikatem

Guayusa Pachamama – 100g – z organicznym certyfikatem

21,65 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 21,65 zł/1szt.Cena regularna 22,90 zł brutto/1szt.(216,50 zł / kg brutto)
Guayusa Pachamama Lavanda – organiczna z lawendą – 100g

Guayusa Pachamama Lavanda – organiczna z lawendą – 100g

25,72 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 24,73 zł/1szt.Cena regularna 39,90 zł brutto/1szt.(257,20 zł / kg brutto)
Guayusa Pachamama Menta Limón – organiczna z miętą i cytryną – 250g

Guayusa Pachamama Menta Limón – organiczna z miętą i cytryną – 250g

49,30 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 58,41 zł/1szt.Cena regularna 59,90 zł brutto/1szt.(197,20 zł / kg brutto)
pixel